BLOG

2. kolo Moravský zemský pohár - Tišnov

Dne 5.5. 2019 vyrazila za deště malá skupinka do Tišnova na MZP. Před Tišnovem po dešti ani památky a tak proběhl celý závod za příznivého počasí.

Po příjezdu registrace, kontrola nářadí, zapsání do skupin a velmi dobrá svačinka.

Naše skupina byla s mezinárodní účastí Polských lukostřelců. Velmi přátelští lidé.

Pak proběhlo zahájení a rozchod na stanoviště, začínalo se na 9. a v 9:25 padl první výstřel.

Celý závod probíhal v lese ve velmi kopcovitém terénu, kde se střílelo z kopce, do kopce a i po sebou se našel terč.

Čest a chvála organizátorům.

Po závodě jsme se posilnili řízkem se salátem a čekalo se na vyhlášení.

Našel se i prostor na prohození pár slov s Arnim (Tomáš Hanuš), který vyhrál svou kategorii TRLB. Je to milý a příjemný člověk, který dokáže poradit.

A nakonec jak to dopadlo pro nás?

Josef Němeček zlato v kategorii BB

Jan Koutný Stříbro v kategorii TRRB

A další účastníci František Miklík a Josef Frolec

Jako každé léto i letos nás pozval náš pan trenér na trochu kratší pobyt u Bojanovských stavidel. Během pobytu jsme se několikrát dostali na vodu, vařili si vlastní jídlo, umývali nádobí nebo třeba hráli "hecovanou".

Dne 5.5. 2019 vyrazila za deště malá skupinka do Tišnova na MZP. Před Tišnovem po dešti ani památky a tak proběhl celý závod za příznivého počasí.

Stalo se již zvykem, každý rok v březnu dojet na závody do Čejče. Nyní již potřetí. Vyjížděli jsme ve velmi malém počtu již v 9. Už při příjezdu nám bylo jasné, že je zde velmi mnoho účastníků, protože tu bylo tolik aut, že byl velký oříšek vůbec někde zaparkovat. Ale poradili jsme si a zaparkovali jsme.

O víkendu 31.10. - 2.11. 2014 se Daniel zúčastnil lukostřeleckého kurzu s Arnim - Tomášem Hanušem (Mistr Evropy IFAA 2014, vicemistr Evropy WA 2014, mistr Evropy WA 2012 a vicemistr světa 2013 v kategorii longbow). Vše se konalo v malebné Krkonošské krajině.

V Sobotu 11. října proběhlo slavnostní otevření lukostřelnice v Dolních Bojanovicích. Jelikož se nám počasí vydařilo, jednalo se o akci vskutku zdařilou a nenarušenou jedinou kapkou dešťové vody. Návštěvníci nejen z řad dětí, ale i dospělých si měli možnost vyzkoušet střelbu jak na běžné terče, tak i na 3D terče zvířátek. Střílelo se dokonce i z...V Sobotu 11. října proběhlo slavnostní otevření lukostřelnice v Dolních Bojanovicích. Jelikož se nám počasí vydařilo, jednalo se o akci vskutku zdařilou a nenarušenou jedinou kapkou dešťové vody. Návštěvníci nejen z řad dětí, ale i dospělých si měli možnost vyzkoušet střelbu jak na běžné terče, tak i na 3D terče zvířátek. Střílelo se dokonce i z improvizovaného koňského hřbetu. Komu již síly nestačily, mohl je doplnit porcí lahodného pečeného masíčka. Ode dneška začínáme, zájemci o střelbu se můžou zastavit přímo na naši střelnici kteroukoliv neděli odpoledne po 14 hodině.