KURZ S ARNIM

31.10.2014

O víkendu 31.10. - 2.11. 2014 se Daniel zúčastnil lukostřeleckého kurzu s Arnim - Tomášem Hanušem (Mistr Evropy IFAA 2014, vicemistr Evropy WA 2014, mistr Evropy WA 2012 a vicemistr světa 2013 v kategorii longbow). Vše se konalo v malebné Krkonošské krajině.

1. Den - Pátek

Přijeli jsme na místo samé, počasí bylo skvělé a co víc, vydrželo po celou dobu kurzu. Proběhlo seznámení s ostatními účastníky kurzu a hurá na teorii. Probrali jsme snad vše co se postoje a stylu střelby týče (držení těla, ramen, pozici hlavy, loktů, bezpečnost střelby pro naše tělo, práce se zádovými svaly a dechová cvičení).

2. Den - Sobota

Hned zrána se zopakovala teorie z předchozího dne. Po krátkém opakování proběhl přesun na střelnici, kde jsme cvičily správnost nátahu a vypouštění tětivy nejprv pomocí gumy a poté i s šípy. Při učení techniky jsme stáli jen pár metrů od terče a bušili do něj bez jakéhokoliv míření, jen jsme si fixovali techniku.

Po obědě proběhla istruktáž týkající se míření. Byli nám vysvětleny dva typy míření, jedna Speedview (střílím tam kam koukám, hlídám si terč) a druhá Gap (hlídám si hrot šípu a tím mířím kousek pod bod který chci zasáhnout).

Poté jsme se vrátili na střelnici a cvičili jsme po zbytek dne mířenou střelbu na různé vzdálenosti a v rozličném terénu. (Z kopce, do kopce, přes přírodní vlnu, propast,...).

Večer na nás čekala menší soutěž. Nejprv se střílelo po tmě na světelné kruhy vyznačené na teřčích light sticky, poté na dýňové strašáky.

3. Den - Neděle

Poslední den na nás čekal krátký parkur (12 zvířat). Nešlo o žádné soutěžení či zápolení a předhánění se, jen o pouhé zkoušení toho co jsme se naučili. Během cesty nám byly doporučovány různé rady a postupy jak správně zamířit a trefit zvíře tam, kam chceme. Nejzrádnějším terčem na trati byla liška, tu za celou dobu nikdo nestrefil.

Po parkuru proběhlo slavnostní zakončení, předání certifikací a odjez domů.

Závěrem bych rád shrnul to že kurz byl pro mě opravdu přínosem, dostal jsem mnoho užitečných rad a podařilo se mi vychytat mnoho chyb které jsem při střelbě dělal. Celý ten víkend mě posunul o hodně dopředu.